Jesienne drzewo! to przestrzenna praca plastyczna idealna dla młodszych i starszych dzieci. Łatwa w wykonaniu, z ogólnodostępnych materiałów i niezwykle efektowna. Prace całej grupy lub klasy posłużą do stworzenia jesiennego parku, który możecie dodatkowo uzupełnić o drogi, ławeczki i inne dekoracje.
Zobacz, jak wykonać tę pracę.

ZACZYNAMY!
1. Przygotuj: kolorowe kartki z bloku technicznego (ja dobrałam żółtą, pomarańczową i czerwoną), brązową bibułę, rolkę po papierze toaletowym, nożyczki, klej oraz ołówek lub inne narzędzie (będziemy na nim zawijać “spiralki”)

2. Z bibuły wycinamy prostokąt, którym okleimy rolkę po papierze toaletowym. Ja bibułę dodatkowo zmięłam i klejąc ją na rolkę starałam się stworzyć fakturę kory. Wystające kawałki bibuły wepchnęłam do środka rolki.

3. Gdy oklejona rolka wysycha, przygotowujemy paski kolorowego papieru – ja przygotowałam paski o szerokości ok. 1,5 cm. Paski mają długość krótszego boku kartki A4 (ok. 21 cm). Wycięłam ok. 15 pasków – po 5 z każdego koloru. Wszystkie paski nawijamy osobno na ołówek, tworząc “spiralki”.

4. Następnie przyklejamy “spiralki-gałązki” go środka rolki, czasem spiralką do środka, a czasem na zewnątrz na różnych wysokościach, ale nieco niżej.
Następnie dajemy chwilę czasu , by klej dobrze wysechł, delikatnie rozchylamy spiralki i kleimy ich drugą warstwę, trochę wyżej niż poprzednie.

Ja pod koniec klejenia kilka spiralek po prostu włożyłam do środka rolki.

A taki jest efekt końcowy

Tak prezentują się gotowe drzewka – mam nadzieję, że zainspirowałam Cię do stworzenia podobnej pracy.

Pochwal się pracami swoich dzieci lub podopiecznych, umieszczając zdjęcia ich prac na instagramie.
Pamiętaj, by mnie oznaczyć – będzie mi bardzo miło 🙂

Zobacz też nowe jesienne pakiety,
które czekają na Ciebie w sklepie.

Kategorie: JESIEŃ

0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *